p

(188. dzieñ roku)

Liczba wy¶wietleñ:
2190336

Wyrusza Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa do Lwowa - 25-27 czerwca br. Forma sztafetowa. Hasło - Zjednoczeni przez Krzyż Chrystusa. Zapisy trwają - zapraszamy!!!

Procesja i ołtarz przy parafii a sercu wpisane Caritas i Rzemieślnicy.

W tym roku ks. Proboszcz Władysław Jagustyn obchodzi 45 lat kapłaństwa. Dziękczynna Msza św. w obecności zaproszonych kapłanów była okazją do wspólnej modlitwy i radości. Plurimos annos.

W niedzielę (29.05.) w kościele pw. Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes w Rzeszowie, bp Jan Wątroba udzielił błogosławieństwa do pełnienia posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej pięciu siostrom zakonnych i trzydziestu świeckim mężczyznom. W tej grupie jest nasz parafianin Grzegorz Chmiel, który swoją posługą będzie Jezusa w Komunii św. zanosił chorym.

W parafii od 21 do 22 maja obecność Maryi w figurze Fatimskiej. Był to czas na modlitwę, nawrócenie, pokutę.

O godz. 12.00 razem z Rzemieślnikami Seniorami ks. Władysław Jagustyn z ks. Stanisławem Słowikiem modlili się na Mszy św.. W kazaniu ks. Władysław powiedział: że dzisiejszy Patron wymaga od Rzemieślników bycia ofiarnym, dobrym w tym co się robi, sprawiedliwym. Bo tego oczekują ludzie.

W poniedziałek 7 marca br. ks. biskup Jan Wątroba przewodniczył Mszy św. z okazji 103 rocz. śmierci pułkownika Leopolda Lisa Kuli i 110 rocz. powstania Związku Strzeleckiego Strzelec. Homilię wygłosił ks. dr. Piotr Potyrała - dyrektor Caritasu w diecezji rzeszowskiej.

W czwartek 3 marca br. ks. biskup Kazimierz w obecności kapłanów i młodzieży ze Wschodu a studiującej w Rzeszowie sprawował Mszę św.. Modliliśmy się za dostojnego Solenizanta za wstawiennictwem św. Kazimierza.

“Trzeba pamiętać o naszych przodkach, którzy na zawsze pozostaną dla nas przykładem łączenia wiary z miłością ojczyzny” – mówił bp Kazimierz Górny w kościele pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie. W Eucharystii wzięli udział przedstawiciele 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Celnej, Związku Strzeleckiego Strzelec i 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, która kontynuuje tradycje Armii Krajowej. W uroczystości uczestniczyły delegacje władz państwowych i samorządowych.

Wybudowaliśmy studnię w Czadzie. Bóg zapłać za ofiary.

1 stycznia 2022 r. ks. biskup Kazimierz Górny odprawił Mszę św. noworoczną. Pasterskie błogosławieństwo niech będzie udziałem każdego z nas.

W środę 15 grudnia br. odbyła się kolejna „Rzeszowska DobraNocka”. Organizatorami wieczorowych rekolekcji adwentowych dla studentów oraz młodzieży pracującej było Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

11 października 2021 r. w kościele pw. Świętego Krzyża – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbyły się uroczystości związane z 10. rocznicą koronacji cudownego obrazu Maryi. W tym dniu odbyło się również spotkanie Rodziny Radia Maryja.

w 1-wszą sobotę po 16 lipca czyli liturgicznym wspomnieniu MB Szkaplerznej czciciele Maryi, zjeżdżają do sanktuarium do Czernej k/Krakowa. Nie mogło braknąć i nas Rodziny Szkaplerznej z Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie!

25 czerwca 2021 r. pod hasłem „Z Maryją i Józefem w Kościele” wyruszyła 13. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka do Lwowa. Z powodu stanu epidemii pielgrzymka przebiega w formie sztafety i zakończy się na granicy Polsko-Ukraińskiej.

„Bądźmy wierni Chrystusowej Ewangelii, krzyżowi i Matce Najświętszej, aby przekazać to dziedzictwo miłości Boga do człowieka następnym pokoleniom” – mówił bp Kazimierz Górny podczas Rzeszowskich „Kaziuków”. 7 marca 2021 r. Caritas Diecezji Rzeszowskiej już po raz 22. zorganizowała akcję wsparcia dla młodzieży polskiej ze Wschodu.

6 marca 2021 r. ulicami Rzeszowa przeszli mężczyźni w ramach akcji „Męski Różaniec”. Tym razem celem ich pielgrzymki był kościół św. Józefa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie. Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 16.15 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie zebrani odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia

Dezynfekcja naszej parafii 8 kwietnia br. przez firmę Eco Wash Service

Msza św. w intencji poległych na Wschodzie i za wszystkich Kresowiaków połączona z akademią wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich z Zabratówki. Udział delegacji uczniów, nauczycieli i rodziców wraz z pocztami ze Szkoły Podstawowej z Zabratówki i Staroniwy.

W ramach programu Akcji Katolickiej w naszej diecezji w naszej parafii przyjmowaliśmy relikwie św. Jana Pawła II. Całe wydarzenie miało miejsce w duchu modlitewnym z różańcem i Mszą św..

„Jesteśmy zaproszeni, aby ruszyć z miejsca, z gnuśności, z lenistwa i duchowej apatii. Wykonajmy ten ruch z inspiracji św. Jana Pawła II, a nade wszystko samego Jezusa Chrystusa” – mówił bp Jan Wątroba podczas Rzeszowskiej Procesji Różańcowej. W modlitwie wzięło udział około półtora tysiąca wiernych. Nabożeństwo rozpoczęło diecezjalne obchody XIX Dnia Papieskiego pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”

„Nie idziemy z okrzykami i transparentami, tylko z figurą Matki Bożej i różańcami. Idziemy w modlitewnej zadumie i ciszy, w duchu pokornego zaufania Panu Bogu” – mówił bp Jan Wątroba do uczestników „Męskiego Różańca”. 5 października 2019 r. czterokilometrową trasę z kościoła św. Krzyża do kościoła św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie przeszło około 70 osób.

Tradycją jest, że kolędy możemy śpiewać do 2 lutego (Matki Bożej Gromnicznej. Na zakończenie tego pięknego czasu odbyło się w naszej parafii Wspólne kolędowanie...

Na msze św. przybyła delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej ze Staroniwy im. Orląt Lwowskich

Wieczór poezji ks. Tomasza Nowaka.

Koncert Zespołu Dziecięco - Młodzieżowego pod kierunkiem ks. Grzegorza Kidy

Obchody inwazji sowieckiej na Poskę.

80. rocznica powstania Armii Krajowej